Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Aż 27 organizacji pozarządowych w 2018 r. złożyło oferty w trybie konkursowym na realizację zadań w ramach Pożytku Publicznego. To więcej niż w ubiegłym 2017 r. Pieniądze przez klubu, stowarzyszenia, czy fundacje przeznaczane są przede wszystkim na rozwój oferty sportowej i kulturalnej w Gminie Bodzentyn.

W puli Pożytku Publicznego na realizację wyznaczonych działań z zakresu kultury i rozwoju oferty sportowej w Gminie Bodzentyn znalazło się w 2018r. aż 315 tys. złotych. 210 tys. złotych trafi do organizacji wspierających i upowszechniających kulturę fizyczną oraz sport. 75 tys. złotych trafi do stowarzyszeń promujących wydarzenia kulturalne i podtrzymujące regionalne tradycje, natomiast 30 tys. złotych przeznaczono na działalność na rzecz dzieci i młodzieży z Gminy Bodzentyn, w tym wypoczynek.

W ubiegłym roku ze środków z Pożytku Publicznego w trybie konkursowym skorzystało 21 organizacji pozarządowych, w tym 11 zajmujących się poszerzaniem oferty kulturalnej oraz 10 umożliwiających uczestnictwo w kulturze fizycznej i sporcie. W trybie pozakonkursowym zrealizowano cztery zadania z zakresu pomocy społecznej oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Łącznie w 2017 r. na terenie Gminy zrealizowano zadania na kwotę 278 014,47 złotych.

Zdaniem Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby, środki z Pożytku Publicznego, które oferuje Gmina Bodzentyn organizacjom pozarządowym: są dla nich bardzo ważne. Dzięki tym środkom możliwym jest kultywowanie i dbanie o dobra kulturalne naszego regionu. Pieniądze te stwarzają także organizacjom możliwość aktywizacji i wspierania Seniorów, a także wszelkich działań związanych z propagowaniem i rozwojem sportowym Mieszkańców całej Gminy.

Dzięki tym środkom organizacje pozarządowe m.in. przygotowują wydarzenia kulturalne oraz sportowe, zakupują sprzęt sportowy, czy stroje ludowe.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech