Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Wystarczy zaledwie trzydzieści uciśnięć i dwa wdechy by uratować komuś życie. O tym mogli przekonać się najmłodsi z terenu gminy Bodzentyn, dla których z inicjatywy Rady Miejskiej zorganizowano specjalistyczne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podobne szkolenia odbyły się już w Szkołach Podstawowych w miejscowościach: Psary, Leśna, Święta Katarzyna i w Śniadka. We wtorek, 20 marca prelekcje zorganizowano także dla dzieci ze SP w Woli Szczygiełkowej.

Celem prowadzonych zajęć dla uczniów jest przede wszystkim przekazanie wiedzy z zakresu skutecznej pierwszej pomocy.

Szkolenia dla dzieci z terenu gminy prowadzą wykwalifikowani specjaliści, którzy w prostu i przejrzysty dla dzieci sposób potrafią wytłumaczyć i zaprezentować, jak pomóc osobie, która wymaga szybkiej reakcji medycznej. Wśród prowadzących szkolenia znajduje się zrzeszony przy OSP Psary, ratownik medyczny Łukasz Kózka, a także funkcjonariusze z komisariatu w Bodzentynie: Marcin Przygoda oraz Rafał Dekiel. Jak mówi Wojciech Kózka, Przewodniczący RM w Bodzentynie: - To bardzo ważne, aby także dzieci umiały udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Zajęcia mają przede wszystkim zwiększyć świadomość wśród najmłodszych oraz nauczyć ich podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzieci z zaciekawieniem spoglądały na ratownika, który poprzez symulację na fantomie ukazywał dzieciom, w jaki sposób, krok po kroku, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Takie ćwiczenia pomogą dzieciom oswoić się z tematem bezpieczeństwa oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

Na koniec spotkania Przewodniczący W. Kózka podziękował wszystkim dzieciom za uwagę i aktywne uczestnictwo w zajęciach życząc w przyszłości odwagi oraz rozwijanie umiejętności korzystania ze zdobytej wiedzy. Dzieciom wręczone zostały również opaski odblaskowe.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech