Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Dzień sołtysa zwyczajowo obchodzony jest 10 marca. Jednak w naszej gminie sołtysi wspólnie z burmistrzem ustalili, że swój Dzień świętować będą 16 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie. 

Dzień Sołtysa co roku obchodzony jest w celu wyrażenia uznania wszystkim sołtysom, którzy są przedstawicielami lokalnych wiejskich społeczności. Wybierani są spośród mieszkańców danego sołectwa. Zwykle sołtysem zostaje osoba, która pozostaje na bieżąco w sprawach lokalnych.

Reprezentują oni sołectwo na zewnątrz, zwołują zebrania wiejskie, realizują uchwały rady miejskiej, a także pobierają podatek rolny i leśny.  Są reprezentantami władzy na najbliższym mieszkańcom szczeblu samorządowym, a także gospodarzami i opiekunami wsi. Swoje obowiązki sprawują bez wyznaczonych stałych godzin pracy i z dużym zaangażowaniem społecznym.

W tym roku, wzorem kilku ostatnich lat, burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Jarosińskim oraz sekretarzem Wojciechem Furmankiem podziękowali sołtysom za ich ciężką pracę, a także życzyli im wytrwałości w rozwiązywaniu spraw społeczności lokalnej, wzajemnego zrozumienia z mieszkańcami jak i samorządem, a także zadowolenia z realizacji celów, radości i powodzenia w życiu prywatnym.

Oprócz życzeń Panowie burmistrzowie wręczyli sołtysom upominki. 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech