Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej to dzieci w wieku dojrzewania. Jest to czas uważany za dość trudny- cechuje go przyspieszony rozwój fizyczno- seksualny i poszukiwanie własnej tożsamości, co w konsekwencji zaznacza się poważnymi zmianami w zachowaniu i zainteresowaniach społecznych. Grupa rówieśnicza nabiera nowego, niezwykle ważnego znaczenia. Pomaga w znalezieniu własnej tożsamości, ponieważ daje gotowe wzorce zachowania. Aby młody człowiek bezpiecznie „przeszedł” ten trudny w rozwoju czas, w szkołach podejmuje się wiele działań z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki. Duże znaczenie ma profilaktyka uzależnień.

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Bodzentynie odbyły się warsztaty poświęcone tematyce zdrowego odżywiania. Warsztaty połączono z podsumowaniem projektu filmowego „Skąd się biorą warzywa”, który był nagrywany i realizowany z udziałem młodzieży naszej szkoły w czerwcu 2019 roku.

W dniach 2 i 4 grudnia zostały rozegrane zawody sportowe w ramach VII Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, które odbyły się w hali sportowej w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym. W pierwszym dniu rozgrywek spotkały się drużyny chłopców ze Szkół Podstawowych z Bodzentyna, Chybic, Szerzaw i Wzdołu Rządowego. Zebranych sportowców i ich opiekunów przywitał Dyrektor mgr Roman Pytel, życząc młodym zawodnikom sukcesów i dobrej sportowej zabawy. Po losowaniu drużyn rozpoczęły się rozgrywki systemem ,,każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta i dostarczyła dużo emocji.

W nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. wybuchło powstanie narodowe, zwane później Powstaniem Listopadowym. Swoim zasięgiem objęło Królestwo Polskie, Litwę, Żmudź i Wołyń. W tym czasie Bodzentyn znajdował się na terenie województwa sandomierskiego w pow. szydłowieckim.

Dziś została podpisana umowa na dofinansowanie zadania pn.: „Remont dróg gminnych nr 311003T i 31101T w miejscowości Siekierno, gmina Bodzentyn” w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę z Wojewodą Świętokrzyskim reprezentowanym przez Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Andrzeja Klimczaka podpisał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba.

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Bodzentyn na spotkanie w dniu 9 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 . Tematem spotkania będzie omówienie zasad i sposobu korzystania z nowej ulgi podatkowej obowiązującej od 2019 roku „ulgi termomodernizacyjnej” oraz zasad i obowiązków prowadzenia działalności nierejestrowej. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn (sala konferencyjna).

Starosta Kielecki oraz Przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach serdecznie zapraszają na spotkanie szkoleniowo – warsztatowe pn: ”Pozyskanie środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych w 2020 r.”

img243 1

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Bodzentyn Sp. z o. o. informuje, że w dniu 27.12.2019 r. (piątek) biuro PUK będzie nieczynne, a w dniach 24.12.2019 r. (wtorek) oraz 31.12.2019 r.(wtorek) będzie czynne do godz.12.00

1069 001 1

W Boguszowie-Gorcach odbędzie się największy w tym roku w Europie turniej międzynarodowy w zapasach kobiet - Heros Lady Open pod Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. 
 
Swój udział zapowiedziały reprezentacje i kluby z 16 państw: Białorusi, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włochy oraz Polski.
 
Przedstawicielami naszego kraju będą reprezentacje narodowe we wszystkich grupach wiekowych: kadra narodowa seniorek i młodzieżowa U23, kadra narodowa juniorek U20 oraz kadra narodowa juniorek młodszych (kadetek) U17.
 
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Guliwer" i Województwo Świętokrzyskie, będą reprezentować czołowe zawodniczki z Polski: dwie mieszkanki Gminy Bodzentyn Płaczkowska Wiktoria i Hajdenrajch Klaudia oraz Kowalska Gabriela z Kielc.
 
Życzymy wiele sukcesów.
 
 
 
 

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Kielcach podpisano z Wykonawcami umowy na remont dróg powiatowych w miejscowościach Psary Podłazy oraz Leśna i Siekierno. 

Umowa remontu drogi w Psarach Podłazach opiewa na kwotę 629 701 zł. Kwota dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80% wynosi 503 761 zł. Środki Gminy to 62 970 zł,  środki własne powiatu to 62 970 zł. Termin wykonania zadania ustalono na dzień 30.06.2020 r.

Z kolei koszty remontu drogi powiatowej nr 0582T w miejscowości Leśna i Siekierno zgodnie z umową wyniosą 1 260 566 zł. Dofinansowanie ze środków FDS w wysokości 80% wynosi 1 008 453 zł. Środki Gminy to 126 056 zł oraz środki własne powiatu w wysokości 126 056 zł. Termin wykonania zadania ustalono na dzień 31.07.2020 r.

 

/Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

 

Na pomoc 23-letniej Pauliny Bernatek ruszyła młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. Dzień po tragicznym wypadku młodej mieszkanki Bodzentyna społeczność szkolna oddała krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, natomiast w dniu 26 listopada 2019 r. na sali gimnastycznej szkoły odbył się Andrzejkowy Bal Charytatywny na rzecz Pauliny. Wydarzenie przyciągnęło ponad 150 osób, nie tylko uczniów i nauczycieli szkoły, lecz także grono jej absolwentów i społeczność lokalną. Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był ks. Mariusz Książek – nauczyciel, katecheta szkoły i jednocześnie opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK.  Cytat Papieża Franciszka „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” w niezwykły sposób oddawał charakter wydarzenia.

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Rok bez smogu w Górach Świętokrzyskich”. To już IV edycja konkursu realizowana przez Gminę Bodzentyn wraz ze Związkiem Gmin Gór Świętokrzyskich przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w ramach „ Programu edukacji ekologicznej dla Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na 2019 rok”.

Po raz pierwszy na terenie gminy Bodzentyn odbędzie się bieg Mikołajkowy łączący aktywne spędzanie czasu, integrację oraz co najważniejsze pomaganie innym. Każdy - tak samo jak patron dzieci św. Mikołaj – może pomagać.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

RSS

feed-image RSS