Na terenie placu apelowego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 6 stycznia odbyło się oficjalne przekazanie 35 nowych pojazdów służbowych dla świętokrzyskiej policji. W wydarzeniu brali udział Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Starosta Kielecki Michał Godowski, ks. ppłk Grzegorz Kamiński oraz przedstawiciele świętokrzyskich gmin, które współfinansowały zakup ponad 20 nowych samochodów.

Zakup nowych pojazdów marek Opel, Kia, Hyundai, BMW oraz Suzuki możliwy był dzięki finansowemu wsparciu świętokrzyskich władz samorządowych, które z całą pewnością przyczyniły się do zakupu aż 28 samochodów. 7 aut oraz łódź motorowa zostały zakupione ze środków budżetu Policji.

Podczas uroczystości Burmistrz Dariusz Skiba odebrał kluczyki do nowego Hyundaia i20 – który trafił do Komisariatu Policji w Bodzentynie. Samochód wykorzystywany będzie przez policjantów na terenie Gminy Bodzentyn oraz Nowa Słupia. Auto z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz umożliwi szybsze dotarcie przez policjantów na miejsce zdarzenia.

Gmina Bodzentyn na ten cel przeznaczyła 12 000 zł, natomiast Gmina Nowa Słupia 10 000 zł.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA