W Urzędzie Miasta i Gminy 29 grudnia ślubowanie złożyło sześciu radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bodzentynie.

W związku z wyborami uzupełniającymi do MRM w Bodzentynie, które odbyły się 6 grudnia, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka, przywitali nowych radnych podczas ich pierwszej sesji: Cieszę się, że taka rada, tutaj w Bodzentynie, powstała. Często młodzi ludzie są w stanie zauważyć więcej niż dorośli. Przede wszystkim życzę Wam wytrwałości oraz udanych i spokojnych obrad.

Nowo wybrani radni złożyli dzisiaj uroczyste ślubowanie oraz otrzymali zaświadczenia potwierdzające pełnienie przez nich tej funkcji: To wspaniałe i budujące, że młodzi ludzie chcą uczestniczyć w życiu Gminy, a także rozwiązywać problemy mieszkańców, że nie jest im to obojętne. Jest to z pewnością dla Was wyzwanie, dlatego życzę wielu sukcesów oraz spełnienia i realizacji pomysłów.

Podczas sesji wybrano także wiceprzewodniczącego MRM w Bodzentynie. Została nim Ewelina Chaba. Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej odbędzie się prawdopodobnie w styczniu, wtedy młodzi radni zajmą się sprawami młodzieży z Gminy Bodzentyn oraz powołają ze swojego grona zespoły problemowe, których celem będzie wykonywanie określonych zadań wynikających ze statutu.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA