Minął termin składania projektów w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Bodzentynie. W tym roku budżet gminy na ten cel wynosi ponad 80 tys. zł. Do Urzędu Miasta i Gminy wpłynęło pięć wniosków. Teraz trwa ich szczegółowa weryfikacja.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego jego kwota wyniosła 66 481,40 zł. Pieniądze zostały rozdzielone pomiędzy dwa zwycięskie projekty. Pierwszy z nich „Żyj zdrowo i aktywnie w Bodzentynie” dotyczył budowy siłowni zewnętrznej na terenie Gminy, natomiast drugi „Zagospodarowanie i wyposażenie przestrzeni zielonej Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych”, w swoich założeniach miał przede wszystkim udogodnienia dla osób starszych, które na co dzień przebywają w placówce. Tegoroczny Budżet Obywatelski wynosi aż 80 143,93 zł.

W tym roku do UMiG w Bodzentynie wpłynęło pięć projektów. Pierwszy z nich dotyczy modernizacji 6-cio stopniowej strzelnicy na broń ostrą w Bodzentynie mieszczącą się przy Powiatowym Zespole Szkół, kolejny budowy chodnika przy ul. Południowej w Bodzentynie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, następny dotyczy zagospodarowania terenu przy gimnazjum w Bodzentynie i przy "Orliku". W założeniach jest wybudowanie wiaty grillowej, utwardzenie podłoża kostką brukową oraz zachowanie elementów małej architektury, w tym ławek, stolików, koszy, hamaków oraz stojaków na rowery. Czwarty projekt związany jest z zagospodarowaniem części działki w Bodzentynie pod potrzeby osób odwiedzających cmentarz parafialny (plac położony przy południowym wejściu na cmentarz). Ostatni ze złożonych projektów to „Żyj zdrowo - Nowoczesna Fizjoterapia w Samorządowym Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie”, który polegałby na zakupie niezbędnego wyposażenia do pracowni fizjoterapii.

Wszystkie złożone projekty, przejdą teraz dokładną weryfikacje, mającą na celu sprawdzenie, czy spełniają wszelkie wymagania formalne. Ten etap potrwa do końca grudnia. Jeżeli projekty pomyślnie przejdą weryfikację, zostaną poddane w styczniu pod głosowanie mieszkańców Gminy Bodzentyn. Głosowanie odbędzie się do końca stycznia.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA