Wszystkim mieszkańcom przypominamy o funkcjonowaniu mobilnego bezpłatnego systemu ostrzegania i powiadamiania, który funkcjonuje na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn. Wszyscy, którzy zgłoszą chęć otrzymywania informacji o zagrożeniach, czy niebezpieczeństwie będą otrzymywali prosto z UMiG Bodzentynie nieodpłatne SMS-y z dokładnym opisem zdarzenia.

Rejestrując się w systemie SMS, mieszkańcy Gminy Bodzentyn będą mogli liczyć na otrzymywanie wiadomości dotyczących zagrożeń meteorologicznych i stanów ostrzegawczych, bezpłatnych badań lekarskich i programów zdrowotnych, utrudnień na terenie gminy, imprez kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeń z terenu gminy. To idealny sposób, aby wszystkie najważniejsze informacje z terenu całej Gminy bezpośrednio trafiały do jej mieszkańców. Korzystanie z systemu jest w pełni darmowe.

W przedstawionej poniżej ulotce, znajdziecie Państwo instrukcję, w jaki sposób zarejestrować swój numer telefonu w systemie. Można zrobić to zarówno poprzez komputer z dostępem do internetu, czy po prostu przez telefon komórkowy. Warto zwrócić uwagę, że każde sołectwo w Gminie Bodzentyn posiada inny kod rejestracyjny, dzięki temu łatwiej będzie określić dokładną grupę osób, której dotyczy dane zdarzenie występujące na terenie Gminy.

Pragniemy także, żeby podana informacja o funkcjonowaniu systemu SMS dotarła do osób starszych, które nie posiadają dostępu do internetu i nie są w stanie zobaczyć powyższej informacji. W tym celu zwracamy się do osób młodszych, aby zadbały o bezpieczeństwo swoich najbliższych i przekazały im tę informację, a także pomogły przy rejestracji numeru telefonu. 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA