Od dwóch miesięcy w naszej Gminie działa System Zgłaszania Obywatelskich Potrzeb – SZOP. To nowoczesne narzędzie pozwalające bez wychodzenia z domu zgłosić np. zagrożenie czy usterkę.

Z inicjatywy Burmistrza MiG Bodzentyn Dariusza Skiby, od 26 września na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn funkcjonuje SZOP (umowa na SZOP podpisana została 28 sierpnia 2017 r. ). Do tej pory mieszkańcy dokonali poprzez platformę e-usług już 21 zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła spalonych żarówek w oświetleniu ulicznym, które niezwłocznie zostały wymienione. To bardzo ważne, że mieszkańcy informują urzędników o kwestiach związanych z bezpieczeństwem, a także informują jakie są ich potrzeby. Wszelkie zgłoszenia natychmiast trafiają do odpowiednich komórek w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn – mówi Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba.

Z biegiem czasu takich informacji na temat usterek, czy zagrożeń na pewno będzie coraz więcej, tym bardziej, że platforma pozwala dokonać zgłoszenia za pośrednictwem komputera, a nawet smartfona. Wystarczy pobrać darmową aplikację i wypełnić zgłoszenie wpisując: parametry zgłoszenia, dokładną lokalizację oraz należy wpisać dane osoby tworzącej.

Platforma dostępna pod adresem: https://www.e-potrzeby.pl/Bodzentyn/map

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA