W Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie odbyło się dzisiaj szkolenie dla rolników w zakresie zmian w płatnościach bezpośrednich od 2018 r.

Spotkanie rozpoczął gospodarz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości. W Sali konferencyjnej pracownicy Świętokrzyskiego Oddziału ARiMR w Kielcach poprowadzili szkolenie w zakresie dotacji, sporządzania wniosków, ale przede wszystkim specjaliści z ARiMR przekazali rolnikom najważniejsze szczegóły dotyczące zmiany w dotacjach bezpośrednich od 2018 r.

Duże zmiany będą dotyczyły formy składanych wniosków. W 2018 r. w życie zostanie wdrożony system internetowy, za którego pośrednictwem rolnicy będą musieli przesyłać wszelkie wnioski. Podczas szkolenia przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, zapewnili uczestników, że pracownicy biur powiatowych będą pomagali w poprawnym wypełnianiu i wysyłaniu wniosków. Prowadzone będą także specjalne szkolenia na terenie całego województwa.

Na koniec spotkania hodowcy bydła z Gminy Bodzentyn otrzymali od Burmistrza MiG Bodzentyn Dariusza Skiby pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za trud i owocną pracę.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA