Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bodzentynie - Wiktoria Świetlik oraz Filip Rzadkowski wraz z opiekunem, aktywnie uczestniczyli w II Regionalnym Kongresie Młodzieżowych Rad Województwa Świętokrzyskiego, który odbył się w Wólce Milanowskiej w dniach 27- 28 października 2017 roku.

Wspólnie z innymi 39 uczestnikami  z 13 gmin województwa świętokrzyskiego wzięliśmy udział w bardzo ciekawych wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez osoby posiadające duże doświadczenie w pracy samorządowej i współpracy z radnymi Młodzieżowych Rad. Podczas sesji plenarnej pt. „Po co nam Młodzieżowe Rady?” dowiedzieliśmy się o zasadach funkcjonowania takich rad w wielu gminach w Polsce, a także o dobrych i złych praktykach najlepszych Młodzieżowych Rad. Zajęcia warsztatowe pobudzały nas do myślenia i twórczego działania. Uczestnictwo w warsztatach pt. „Rozplącz swoją Radę”, „Wyzwania stojące przed Młodzieżowymi Radami” dało nam wiele pomysłów i inspiracji do działania w naszym środowisku.

Bardzo nam zależy na efektywnej współpracy i wzajemnym zrozumieniu się wszystkich młodych radnych. Będziemy się starać współpracować z Panem Burmistrzem, Radą Miejską oraz instytucjami wspierającymi działania na rzecz młodzieży z Gminy Bodzentyn. Bardzo liczymy na zrozumienie wśród dorosłych osób i wierzymy, że dobra współpraca może zaowocować w przyszłości ciekawymi pomysłami. Liczymy też na wsparcie naszych opiekunów, a wiedzę zdobytą na warsztatach pt. „Rola i znaczenie opiekuna Młodzieżowej Rady” wykorzystamy w dalszej pracy.

W ciągu dwóch dni poznaliśmy młodych, kreatywnych radnych z innych gmin, którzy zechcieli się podzielić swoimi doświadczeniami. Wspólnie z całą grupą za pomocą filmiku skierowaliśmy do Pana Marszałka Adama Jarubasa kilka nieco trudnych pytań. Pan Marszałek obiecał nam niebawem udzielić filmowej odpowiedzi.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Burmistrzowi Dariuszowi Skibie, za umożliwienie nam uczestnictwa w tym Kongresie. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędów Gmin deklarujących swój udział w Kongresie.

Wiktoria Świetlik
Filip Rzadkowski


fot. /BŚ

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA