Podczas tegorocznej kwesty udało się uzbierać ponad 7 tys. zł na odnowę i renowację starych i często zaniedbanych pomników w Bodzentynie. Dzięki tym środkom miejsca pamięci odzyskają dawny blask.

W kwestę na rzecz zapomnianych i zniszczonych pomników zaangażowali się m.in.: burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, radni Rady Miejskiej w Bodzentynie, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna, sołtysi, nauczyciele oraz uczniowie z Liceum w Bodzentynie, pracownicy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie, a także strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Łącznie w kweście wzięło udział 75 osób. Pieniądze były zbierane pomiędzy godziną 8:00 a 17:00 przy dwóch bramach na cmentarzu w Bodzentynie. Oprócz dwóch punktów, dodatkowymi były mobilne punkty zbiórki, które można było spotkać na terenie całego cmentarza, a także w jego najbliższej okolicy.

Podczas tegorocznej XVIII kwesty w Bodzentynie udało się łącznie uzbierać aż 7 731,83 zł. Zdaniem organizatorów to bardzo dobry wynik. W zeszłym roku padła rekordowa kwota, która wyniosła 7 802,75 złotych, 5 euro oraz 4 korony szwedzkie. Jednak zbiórka prowadzona była przez trzy dni. W tym roku pieniądze zbierano tylko 1 listopada. Dzięki dotychczasowo zebranym środkom udało się odrestaurować kilkadziesiąt zabytkowych nagrobków. Pomysłodawcą akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna, na czele z Michałem Rachtanem.

Foto: MGBP w Bodzentynie, www.e-bodzentyn.pl

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA