Prace związane z przebudową dróg w Wilkowie i Celinach dobiegają końca. Do tej pory drogi nie spełniały swojej funkcji, a zmienne i trudne warunki pogodowe utrudniały ludziom dotarcie do swoich domostw. Mieszkańcy tych miejscowości od wielu lat domagali się modernizacji dróg, jednak dopiero teraz udało się zrealizować to zadanie. Łącznie przebudowano i położono asfalt na długości 919 mb.

W zapomnianej od wielu lat części Wilkowa nareszcie wszystko zmienia się na lepsze. Oprócz niedawno zainstalowanego oświetlenia i przyłączy wodociągowych, od teraz mieszkańcy mogą cieszyć się także z nowej, przebudowanej drogi: do tej pory nic się tutaj nie działo. Mieszkańcy od wielu lat prosili o porządną drogę, którą bez problemu mogliby dojeżdżać do swoich domów – mówi Wojciech Kózka, przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie. Odcinek, który został przebudowany ma 430 m długości oraz 3,5 m szerokości.

Również w miejscowości Celiny dużo się zmieniło. Dwa przebudowane odcinki dróg w tej miejscowości mają łącznie 489 m długości oraz blisko 3,5 szerokości. Starania o zmianę nawierzchni rozpoczęła już w 1999 r. Teresa Bzymek, sołtys miejscowości Celiny. Niestety, w poprzednich kadencjach przebudowa tych dróg okazała się niemożliwa. Poprzez starania burmistrza Dariusza Skiby, nareszcie udało się zrealizować inwestycję. Jak mówi jedna z mieszkanek Celin: to dla mieszkańców jest bardzo ważne, bardzo się z tego cieszymy. Nowa droga jest nie w porównaniu do tej starej. Łatwiej będzie także zadbać o czystość, a i w zimę na pewno będzie bezpieczniej.

Przebudowa trzech odcinków dróg wyniosła 269 739,31 zł brutto. Pieniądze w pełni pochodziły z budżetu Gminy. Wykonawcą robót był Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA