W Bodzentynie w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki odbyło się spotkanie dla mieszkańców Gminy, którego celem było zaproszenie do współpracy wszystkie osoby zainteresowane działalnością w sektorze ekonomii społecznej.

Spotkanie informacje poprowadzili przedstawiciele Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (KOOWES), Krzysztof Polewski oraz Kamil Żuława. W czasie spotkania uczestniczy mieli okazję posłuchać o możliwościach rozwoju mieszkańców i gminy przy wykorzystaniu wsparcia jakie stwarza projekt KOOWES. Uczestnikom spotkania przybliżono i wyjaśniono zagadnienie ekonomii społecznej, zaprezentowano projekt KOOWES pod kątem korzyści dla nich oraz podano przykłady dobrych praktyk w obszarze ekonomii społecznej. Dodatkowo uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniu animacyjnym, podczas którego zastanawiali się nad zagadnieniami takimi jak: co jest siłą naszej gminy i jej mieszkańców oraz jakie obszary/ tematy wymagają jeszcze pracy.

W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób, w tym osoby bezrobotne, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz osoby, które mają pomysły, a często nie wiedzą, w jaki sposób je realizować. Organizowanie takich spotkań pozwala mieszkańcom Gminy szukać alternatywnych form pomocy dla realizacji swoich planów, zamierzeń, a często i marzeń związanych z działalnością na rzecz społeczności lokalnej. Sądząc po frekwencji, zainteresowanie wśród mieszkańców gminy Bodzentyn tematyką „Ekonomii Społecznej” jest olbrzymie. 

Spotkanie zaowocowało chęcią podjęcia dalszej współpracy uczestników z przedstawicielami KOOWES. Obecnie prowadzone są indywidualne rozmowy z zainteresowanymi, ale organizatorzy przewidzieli też dwudniowy warsztat wyjazdowy, na którym zainteresowani uczestnicy będą pogłębiać swoją wiedzę na temat ekonomii społecznej oraz zastanawiać się nad sposobami realizacji i ich wdrażania w codzienne życie.

Fot. /MGCKiT

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA