Blisko 152 milionów złotych trafi do samorządów i organizacji województwa świętokrzyskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego. 12 września marszałek województwa podpisał pre-umowy, z których pieniądze mają być przeznaczone na termomodernizację budynków. Gmina Bodzentyn także pozyskała środki, dzięki którym będzie ładniej, ale przede wszystkim oszczędniej. Wartość projektu wynosi ponad 4 500 000,00 złotych.

Gmina Bodzentyn na termomodernizację pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego aż 3 262 951,40 złotych. Te środki zostaną przeznaczone na odnowienie siedmiu budynków na terenie Gminy Bodzentyn. Projektem zostały objęte: Ośrodek Zdrowia w Bodzentynie, Ośrodek Zdrowia w Świętej Katarzynie, Ośrodek Zdrowia we Wzdole Rządowym, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Szkoła Podstawowa w Psarach, Zespół Szkół we Wzdole Rządowym oraz Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Koszty ogrzewania budynków użyteczności publicznej wiążą się z największymi nakładami finansowymi, które będzie można znacznie ograniczyć dzięki tym projektom. Poprawi się także estetyka budynków, które naznaczył „ząb czasu”. Inwestując w termomodernizację przyczyniamy się też do ochrony środowiska. Nowoczesne urządzenia są o wiele bardziej wydajne, oszczędne i bezpieczne. Dzięki termomodernizacji koszty ogrzewania siedmiu budynków w gminie Bodzentyn mogą spaść nawet o 70%, a zaoszczędzone pieniądze będą mogły zostać przeznaczone na realizację innych, równie ważnych projektów.

W najbliższych miesiącach w drodze przetargów zostaną wyłonieni wykonawcy robót. Wszystkie inwestycje z EFRR muszą zostać oddane do użytku do końca 2018 r.

Szacunkowa całkowita wartość projektu wynosi 4 502 459,55 złotych.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA