Zmarł Józef Pałysiewicz ur. 18. 03. 1934 r., wieloletni nauczyciel historii, propedeutyki. W latach 1990 – 1994 pełnił także funkcję Przewodniczącego Rady Gminy w Bodzentynie. Ówczesnym wójtem gminy był Piotr Buczek. Wówczas powierzchnia gminy wynosiła 160 km², zamieszkiwało ją 12 001 osób, składała się z 21 sołectw, natomiast użytki rolne wynosiły 7 837 ha.

W 1993 r. przejęto zadania z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej – ośrodki zdrowia w Bodzentynie, Świętej Katarzynie i Wzdole Rządowym – dla potrzeb służby zdrowia zakupiono również samochód marki Polonez. Zakupiono też dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie samochody marki Star i Jelcz oraz motopompę.

Od marca 1993 r. rozpoczęto wydawanie miesięcznika samorządowego „Echa Łysogór”. Dzięki uprzejmości jednego z Czytelników, informujemy, że pierwszy numer czasopisma został wydany już w styczniu 1993 r.. Wcześniej opublikowano także numer sygnalny.

Na działalność sportową przekazano około 600 mln zł. Za te pieniądze wybudowano stadion sportowy i zaadoptowano pomieszczenia dla klubu sportowego „Łysica”.

Gmina przystąpiła też do Turystycznego Związku Gmin Świętokrzyskich.

Józef Pałysiewicz przede wszystkim przez całe swoje życie był oddany młodzieży, pracując jako nauczyciel:

01.09.1953 r. – 15.12.1953 r. –nauczyciel Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowej

15.12.1953 r. – 30.10.1954 r.- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Borkowie

01.12.1956 r. – 31.01.1957 r. -nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jeziorku

1961 r. – ukończył studia z zakresu historii

01.02.1957 r. – 30. 08.1969 r.-nauczyciel Szkoły Podstawowej we Wzdole

01.09.1969 r. – 31.08.1972 r. –nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bodzentynie

1.09.1972 r. – 31.08.1975 r. – wizytator metodyk Wydziału Oświaty i Wychowania
w Kielcach

1975 – 1985 r. nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym w Bodzentynie

1977 r. – uzyskał tytuł magistra historii

Na emeryturę przeszedł 01.09.1986 r.

W swoim życiu J. Pałysiewicz udzielał się także w ZHP:

1956 – 1976 r. – Działalność w Związku Harcerstwa Polskiego – Komendant regionu

1972 r. – odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

1975 r. – odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

1977 r. – Złota odznaka dla ZHP

 

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy przekazują,

Burmistrz Miasta i Gminy w Bodzentynie Dariusz Skiba

Z-ca Burmistrza Andrzej Jarosiński

Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka

Sekretarz Wojciech Furmanek

oraz wszyscy pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie

 

Poprzednie artykuły

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA