Na początku wczorajszej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym, wyróżniono aż 70-ciu gimnazjalistów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli wybitne sukcesy sportowe, artystyczne i naukowe.  

Dzięki zaletom charakteru, ambicjom i sumienności w realizacji swoich zainteresowań, osiągnięcia naszej młodzieży zasługują na szczególne wyróżnienie i uznanie ze strony władz Miasta i Gminy Bodzentyn.

Swoimi osiągnięciami kreują oni pozytywny wizerunek nie tylko szkoły, do której uczęszczają, ale również całej Gminy Bodzentyn i przede wszystkim - co najważniejsze – stanowią godny przykład do naśladowania przez rówieśników. Dlatego też 29 czerwca 2017 r. na sesji Rady Miejskiej doceniono i nagrodzono ich sukcesy.

Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Jarosiński serdecznie gratulował wysokich wyników wszystkim zaproszonym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Przypomniał roczne osiągnięcia każdego z wyróżnionych.

Nagrody dla naszej uzdolnionej młodzieży oraz listy gratulacyjne dla nauczycieli i rodziców wręczył Burmistrz Miasta i Gminy w Bodzentynie Pan Dariusz Skiba razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Wojciechem Kózką.

Poniżej prezentujemy listę najzdolniejszych uczniów i ich sukcesy!

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/20147

Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnia „Ponurego” w Bodzentynie

Bartłomiej Wzorek

Laureat XIV Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego (Opiekun: mgr Kinga Urban)

Laureat XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (Opiekun: mgr Grażyna Oględzińska)

Finalista XIV Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (Opiekun: mgr Dorota Kita)

Patryk Dulęba

Finalista XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (Opiekun: mgr Ewa Metryka – Warchoł)

Aleksander Kita

Finalista XIV Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego  (Opiekun: Łukasz Biskup)

Natalia Pepaś

Finalistka XIV Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (Opiekun: mgr Halina Mazur)

Weronika Winiarska

Finalistka XIV Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (Opiekun: mgr Halina Mazur)

„Złota Nutka” w I Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Religijnej pod hasłem „W pieśni historia zaklęta” – Klimontów, listopad 2016 r. (Opiekun: Maria Joanna Paluch)

Jakub Wnętrzak

Finalista XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (Opiekun: Dariusz Świetlik)

Jakub Chrabąszcz

Finalista XIV Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (Opiekun: mgr Dorota Kita)

I miejsce w II Krajowych Zawodach Łuczniczych dzieci i młodzików „Baba Jaga Świętokrzyska” – Bodzentyn                                               

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików i Dzieci w Łucznictwie – Jędrzejów

II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Łuczniczych „Złoty Liść Jesieni 2016” w kategorii Młodzików – Kielce, październik 2016

III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Szczawin, wrzesień 2016 r.

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Świętokrzyskiego Związku Łuczniczego – Kielce, kwiecień 2016 r. (Opiekun: Dariusz Matanina)

Julia Skrzeczyna

I miejsce w Wojewódzkich Przeglądach Artystycznych Zespołów Wokalnych, Wokalno – Instrumentalnych i Solistów – Kielce, maj 2016 r.

Nominacja do udziału w Koncercie „Gospodarze – Gościom” 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – Kielce, 12-23 lipiec 2017 r. (Opiekun: Maria Joanna Paluch)

Joanna Pióro

I miejsce w województwie w Świętokrzyskim Konkursie Plastyczno – Literackim – III edycja - Kielce, czerwiec 2017 r. (Opiekun: Maria Joanna Paluch)

Matylda Miernik

III miejsce w wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Dzieje Oręża Polskiego w twórczości H. Sienkiewicza (Opiekun: Urszula Sokół)

Wiktoria Świetlik

Mistrzostwo Polski oraz Wicemistrzostwo Europy w kategorii Caribben Show (tańce karaibskie, latino i salsa w formacji taneczne 16+)

Jakub Matanina

I miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego, kwiecień 2017 r., Stella Kielce

III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, maj 2017 r., Stella Kielce

(Opiekun: Dariusz Matanina)

Kacper Babiarz

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego, marzec 2017 r., Jędrzejów

III miejsce w Ogólnopolskich zawodach „Baba Jaga”, czerwiec 2017 r., Wilków

(Opiekun: Dariusz Matanina)

BILARD

- Indywidualnie w Młodzieżowej Świętokrzyskiej Lidze Bilardowej

Kinga Góźdź – I miejsce (Juniorki Starsze)

Tola Szczurek – II miejsce (Juniorski Starsze)

Weronika Michta – III miejsce (Juniorski Młodsze)

- Drużynowo:

   III miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski UKS-ów w Kętrzynie:

Kinga Góźdź, Tola Szczurek, Wiktoria Świetlik, Weronika Michta

    II miejsce drużynowo w Województwie:

Kinga Góźdź, Tola Szczurek, Wiktoria Świetlik, Weronika Michta, Anna Zacharska, Agata Zacharska, Anita Drobniak, Martyna Jeziorska, Agnieszka Kita, Daria Kózka, Wojciech Sobieraj, Filip Durlik, Daniel Wilczyński, Piotr Stodulski, Paweł Stępień

(Opiekun: Jarosław Szczurek)

PIŁKA NOŻNA

III miejsce w Finale Wojewódzkim chłopców „Piłkarska Kadra Czeka”

Damian Chojnacki, Mikołaj Gawlik, Maciej Skiba, Kacper Wzorek, Dominik Komorowski, Klaudiusz Słotnicki, Olaf Zębała, Jakub Garbacz, Bartosz Mularczyk, Kacper Telka, Mikołaj Krężołek, Kacper Iwan, Jakub Wnętrzak, Kacper Matysek

(Opiekun: Jarosław Szczurek)

III miejsce w Finale Wojewódzkim dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka”

Wiktoria Jaguś, Magdalena Błędzińska, Kamila Wzorek, Patrycja Sitek, Julia Gawlik, Kinga Czarnecka, Kinga Chrzęszczyk, Angelika Babiarz, Julia Matysek, Weronika Bogacka, Julia Ziomek, Wiktoria Arczewska, Martyna Jeziorska, Weronika Kolankowska, Zuzanna Szewczyk, Karina Kosiarska, Wiktoria Latała.

            (Opiekun: Mirosław Rubinkiewicz)

I miejsce w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Kobiet
i Awans do Mistrzostw Polski

Julia Gostomska, Wiktoria Michta, Weronika Michta, Dominika Michta, Anna Kowalik, Aleksandra Lodzińska, Karolina Zyguła, Julia Puchała, Karina Kosiarska, Klaudia Zapała, Agata Krzciuk, Dominika Linek, Iga Telka, Magdalena Bazan, Klaudia Chrzęszczyk.

(Opiekun: Mirosław Rubinkiewicz)

 

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym

Filip Jarosiński

Wicemistrzostwo Polski Młodzików w piłce siatkowej wraz z drużyną PLAS KIELCE.

 

Poprzednie artykuły

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA