W całym kraju 3 maja odbywały się Msze Święte w intencji ojczyzny, apele pamięci i barwne parady. Również w naszej Gminie obchodzono 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki na Rynku Górnym przed budynkiem Straży Pożarnej. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn, władze samorządowego, poczty sztandarowe, harcerze, zaproszeni gości oraz mieszkańcy, wspólnie przemaszerowali do kościoła parafialnego.

W drugiej części obchodów, które odbywały się w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba wraz z Dyrektorem MGCKiT Marcinem Sikorskim przywitali wszystkich zebranych. W swym przemówieniu Burmistrz podkreślił rolę i znaczenie symboli państwa Polskiego, a także w szczególny sposób przywitał harcerzy, wyrażając radość, iż tak wielu młodych ludzi angażuje się w ważne święta państwowe.

Kolejnymi punktami programu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej składający się z pieśni patriotycznych, który rozpoczął się od Hymnu Państwowego, a także wręczenie dyplomów najmłodszym członkom orkiestry za debiuty.

Na zakończenie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bodzentynie przygotowali Akademie.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA