W niedzielę na Rynku Górnym w Bodzentynie grali dla dzieci i seniorów. Zbierano na sprzęt do ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W charytatywnym biegu dla WOŚP wzięło udział 121 uczestników. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych młodzieży z naszej gminy, zespołów folklorystycznych i Młodzieżowej Orkiestry Dętej.   

Dodatkowo na scenie odbywały się licytacje. Najcenniejszym fantem okazała się piłka z autografami siatkarzy Effectora Kielce, którą przekazała Joanna Winiarska. Za 700 złotych wylicytował ją Norbert Rauner. 

Wydarzenie zorganizował Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Dariusz Skiba wraz ze Stowarzyszeniem Biegacz Świętokrzyski oraz Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Udało się zebrać kwotę 3 307 złotych i 50 groszy.

 _______________________________________________________________________________________

Relacja z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: 

Dyskoteka charytatywna wspierająca WOŚP

W dniu 14.01.2017 r.  (sobota) w ZSP Nr 1 w Bodzentynie odbyła się dyskoteka charytatywna wspierająca 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W organizacji wydarzenia uczniom pomogli: Pan Dariusz Kasprowicz – Dyrektor Szkoły, nauczyciele: Pani Agnieszka Łapka, Pani Magdalena Krawczyk. Pani Monika Michta, Pani Beata Dadziak, Pani Iwona Wilk, Pan Marcin Lesisz, Pan Ryszard Wydrzyński oraz pracownicy szkoły - Pan Jan Świderski.

Na imprezę przybyli nie tylko uczniowie, ale również ich znajomi z innych szkół. Swoją obecnością szkołę zaszczycili także goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn – Pan Dariusz Skiba oraz Dyrektor Centrum Kultury w Bodzentynie – Pan Marcin Sikorski.

Punktem kulminacyjnym dyskoteki była licytacja, w której czynny udział brali zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z bufetu, który zasponsorowany został przez miejscowego przedsiębiorcę – Pana Matyska.

Wolontariuszkami były: Michalina Biskup, Agnieszka Łapka, Natalia Zwolińska, Klaudia Lasek, Magdalena Dadziak, a szefem sztabu – Weronika Łapka.

Dziewczyny zebrały łącznie kwotę w wysokości 1002 zł.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie. Warto pomagać!

Tekst: Michalina Biskup


Fot. /ZSP nr 1

Łącznie w Gminie Bodzentyn zebrano 4309,50 złotych.

 

Więcej informacji o akcji na Rynku Górnym: kultura.bodzentyn.pl


Fot. /MGCKiT

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA