Gwiazdeczka zabłysła...czyli o spotkaniu wigilijnym w Woli Szczygiełkowej.

Gwiazdeczka zabłysła radość w nas sie budzi,

  A z tą gwiazdka trysła wiara w sercach ludzi.

               Okres Świat Bożego Narodzenia to czas niezwykłych przeżyć i wspólnych spotkań przy świątecznym stole w naszych domach, rodzinach, szkołach i zakładach pracy. Szczególnie w tych dniach chcemy być bliżej siebie, łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i wspólnie śpiewając kolędy. I chociaż może być coś, co nas dzieli, to na pewno więcej nas łączy. Łączy nas wiara i chrześcijańska radość Bożego Narodzenia oraz ten biały opłatek symbolizujący rodzącego się w naszych sercach Jezusa. I zapewne rodzi się w naszych sercach nadzieja na chrześcijańską odmianę naszych serc w duchu wzajemnej bliskości oraz łączności ze wszystkimi potrzebującymi wsparcia i pomocy.

       Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa było również organizatorem spotkania w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia w swojej lokalnej społeczności. Spotkanie wigilijne odbyło się w niedzielny wieczór, 20 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Woli Szczygiełkowej. Organizatorzy skorzystali z gościnności Pani Dyrektor szkoły, by w miejscowej szkole przygotować spotkanie bożonarodzeniowe z udziałem władz samorządowych oraz miejscowej społeczności, a w szczególności osób starszych i samotnych. Zaproszenie przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz członek Zarządu Powiatu Józef Szczepańczyk. Ponadto w uroczystości wzięli udział Proboszcz parafii Dębno ksiądz Marian Jakubowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kózka, Dyrektor MGCKiT w Bodzentynie Marcin Sikorski, a także zaproszeni przedstawiciele wiejskiej społeczności. Obok wigilijnie przygotowanego stołu nie mogło zabraknąć stoiska z ozdobami i stroikami bożonarodzeniowymi autorstwa grupy rękodzieła. Czytanie fragmentów Pisma Świętego, wspólna modlitwa, opłatek i życzenia stworzyły uroczysty, ale pełen serdeczności nastrój Bożego Narodzenia. Dla wielu była to jedyna i niepowtarzalna okazja połamania się opłatkiem i złożenia sobie osobiście życzeń świątecznych. Dla niektórych to spotkanie w wielkiej rodzinie, której nie mogą spotkać we własnym domu. Dopełnieniem uroczystości był koncert zapomnianych już pastorałek przygotowany przez Zespół "Wolanie spod Łysicy", a potem wspólne śpiewanie kolęd przy wigilijnej wieczerzy. A wieczerza była przednia i bogata w potrawy, których nie mogło zabraknąć na stole tego dnia. A to wszystko za sprawą pań ze stowarzyszenia i zespołu "Wolanie spod Łysicy ".

     To wspaniałe być razem w tych dniach, gdy Boże Dziecię wyciąga do nas swe ręce, błogosławiąc wszystkim, którzy chcą być razem, przełamując wzajemne urazy i składając sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Bożena Wyglądacz

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA