Dobiegły końca prace związane z wykonaniem oświetlenia wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Orzechówka. Wybudowana została napowietrzna sieć elektroenergetyczna wraz z szesnastoma słupami i siedemnastoma nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi typu LED. Mieszkańcy od wielu lat czekali na to oświetlenie.

- Jest jaśniej, bezpieczniej, oszczędniej i ekologicznie. Inwestycja ta ma na celu poprawę infrastruktury oświetleniowej jakże istotnej nie tylko dla mieszkańców, ale i dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Zainstalowanie nowoczesnych opraw typu LED przyniesie w przyszłości oszczędności oraz będzie mieć znaczny wpływ na ochronę środowiska, ponieważ dioda LED wykorzystuje bowiem 85 % mniej energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek, a czas jej użytkowania wynosi nawet 20 lat, czyli dwadzieścia razy więcej – mówi Burmistrz Dariusz Skiba.

Zakres robót obejmował budowę napowietrznej sieci elektroenergetycznej oświetlenia zewnętrznego na długości 764 m, wykonanie linii oświetlenia na projektowanych 16 słupach oraz montaż nowoczesnych opraw oświetleniowych typu LED z wysięgnikami.

- Wartość zadań wyniosła 73 839,80 zł

- Zadanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Sołeckiego w kwocie 13 979,44 zł

- Pozostała kwota na ten cel pochodzi z budżetu gminy 59 860,36 zł

- Wykonawca PHU „ Elektroinstalator” Bartosz Bukowski.

- Koszt dokumentacji projektowej dla miejscowości Orzechówka to jeden z elementów łącznej wartości 12 projektów na kwotę 24 449,96 zł.

To już kolejna miejscowości w gminie Bodzentyn gdzie powstało oświetlenie. Sukcesywnie w miarę możliwości finansowych w gminie będą budowane kolejne odcinki oświetlenia ulicznego w pozostałych miejscowościach. Obecnie gmina dysponuje kompletną i niezbędną dokumentacja projektową na kilkanaście odcinków o łącznej długości sieci około 10 kilometrów. Dodatkowo projektanci opracowują dokumentację na kolejne kilkanaście odcinków o łącznej długości powyżej 4 kilometrów.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA