W minioną sobotę, ważny jubileusz obchodził Ludowy Klub Sportowy "Łysica". Od 70 lat w Bodzentynie szkoleni są piłkarze, a od kilku lat zawodniczki „Łysicy” są niezwykle cenione i uznawane  wśród mieszkańców naszej gminy jak również posiadają wielu sympatyków z całego powiatu i województwa. Uroczystości związane z 70. rocznicą powstania Klubu odbyły się 24 listopada w bodzentyńskim Gimnazjum. Składały się z części oficjalnej, która odbyła się w budynku szkoły oraz trzech meczy: dwóch w wykonaniu żeńskiej drużyny Łysicy oraz meczu oldboy'ów Łysicy z zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

LKS „Łysica” jest nierozerwalnie związany z naszym Miastem. Wrósł w jego historię i znalazł trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń bodzentyńskich kibiców. 

Mówi się, że sport kształtuje charaktery, uczy wytrwałości, konsekwencji, odwagi. Uczy wygrywać i godnie znosić porażki. Sport to nie tylko magia zawodów, wygranych meczy czy pięknych wzruszeń. To także, a może przede wszystkim, twarda szkoła życia, jakże pięknego i bogatego w doznania. Dla wielu wychowanków LKS „Łysica” to okno na świat i droga do wielkich sukcesów na arenie krajowej.

Zaproszonych gości powitał obecny Prezes Klubu Stanisław Kucała. Następnie Dyrektor Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski przedstawił na prezentacji multimedialnej historię Łyscy Bodzentyn. Ta podróż w przeszłość przyzwała u zgromadzonych osób mnóstwo wspomnień związanych z przynależnością do Klubu. W dalszej części uroczystości zaproszeni goście zabierali głos. 

W tak ważnym dniu nie zabrakło władz samorządowych. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, Wiceburmistrz Andrzej Jarosiński - w przeszłości wieloletni zawodnik Klubu – wręczył na ręce prezesa pamiątkowy puchar oraz koszulki dla wszystkich zawodników "Łysicy" składając życzenia wszelkiej pomyślności na kolejne lata. W imieniu władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, pamiątkowy grawerton przekazał wiceprezes Tomasz Domaradzki wraz z Maciejem Cenderem. W tym dniu wręczone zostały również Brązowe oraz Srebrne Odznaki Zasłużonego Działacza ŚZPN.

Na zakończenie oficjalnej części organizatorzy włączyli nagranie jednego z meczów Łysicy Bodzentyn oraz zaprosili na zaplanowane mecze piłkarskie. 

Fot. e-bodzentyn

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA