Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna wraz ze Szkołą Podstawową w Leśnej, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn, w bieżącym roku zrealizowało projekt „Ojczyznę kochać trzeba i szanować”.

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się w Szkole Podstawowej w Leśnej. Rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Uczniowie zaprezentowali występ przygotowany pod opieką nauczycieli Barbary Czernikiewicz i Aleksandry Wójcik zatytułowany „Polsko, ty zawsze wiernych miałaś synów”. W nim, w ekspresyjny sposób, pokazano drogę Polaków do Niepodległości. Były wiersze, piosenki i piękne słowa o miłości Ojczyzny.

Następnie prof. Urszula Oettingen prezes Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna w podsumowaniu projektu mówiła o wycieczkach uczniów szkoły do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, Podzamcza Chęcińskiego i Racławic. Na ręce Pani Dyrektor Beaty Domańskiej-Kózki wręczyła symboliczne biało-czerwone serce, które przywiozła z Marszu Niepodległości w Warszawie.

Radna Katarzyna Sikora złożyła prof. Urszuli Oettingen podziękowania za współpracę ze szkołą w ramach kultywowania pamięci historycznej. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podziękował organizatorom i uczestnikom projektu za działalność w zakresie umacniania tradycji narodowej. Następnie uczniowie otrzymali książki o tematyce historycznej nawiązujące do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności, wpisując się w obchody Narodowego Święta Niepodległości na terenie Gminy Bodzentyn.

                                                                                                                 Urszula Oettingen

Fot. Mirosław Oettingen

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA