Pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat temu jako młodzi i pełni zapału małżonkowie przyrzekali sobie „miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską”, które po dziś dzień trwają.

W miniony weekend w Gminie Bodzentyn obchodzono „Złote oraz Diamentowe Gody”.  W dowód uznania i trwałości małżeństwa oraz rodziny, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wręczył Jubilatom „Złotych Godów” Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznaje Prezydent RP oraz dyplomy i grawertony Jubilatom „Diamentowych Godów”.

W Gminie Bodzentyn, 50 lat temu, w roku 1968 w związek małżeński wstąpiło 89 par. W dniu dzisiejszym tych par jest 18. Natomiast 60 lat temu, w roku 1958, związek małżeński zawarło 103 par, z których „Diamentowy Jubileusz” świętuje 6 par.

Na uroczystości, które odbyły się jak co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie, przybyło czternaście par obchodzących 50-lecie oraz dwie świętujące 60-lecie Pożycia Małżeńskiego. Osiem par Jubilatów nie mogło wspólnie z nami świętować tego szczególnego wydarzenia.

Burmistrz Miasta i Gminy w Bodzentynie z okazji tak pięknego Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego złożył Jubilatom gratulacje oraz życzył długich i pogodnych lat życia pełnych optymizmu i radości.

W imieniu własnym oraz wszystkich Radnych Rady Miejskiej życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka.

Żadna ważna uroczystość nie mogłaby się odbyć bez oprawy muzycznej. W tym szczególnym dniu Młodzieżowa Orkiestra Dęta przygotowała koncert. Spędzany czas na świętowaniu umilali również członkowie zespołu „Świętokrzyskie Jodły”, którzy porwali Jubilatów do tańca.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA