Dnia 19 września 2018 roku odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami z Komisariatu Policji w Bodzentynie.

Funkcjonariusze Policji przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Pani Policjantka poinformowała i zademonstrowała dzieciom , w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Największą frajdą było oglądanie policyjnego wozu. Dźwięk syren oraz błysk lampy ostrzegawczej – sprawiły, że dzieci aż zaniemówiły z wrażenia. Następnie każdy mógł wsiąść do radiowozu i obejrzeć go w środku. Niektórzy mogli zająć miejsce kierowcy i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni zaśpiewali policjantom piosenkę oraz wręczyli upominek.  

                                                                                                                                                                             Agnieszka Czernikiewicz

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA