15 września, w sobotę w Świętokrzyskiej Bazylice włodarze i delegacje gmin tworzących Związek Gmin Gór Świętokrzyskich wzięli udział w uroczystym dziękczynieniu za zebrane w tym roku plony.

Wśród przedstawicieli gmin świętokrzyskich nie mogło zabraknąć delegacji z Gminy Bodzentyn, która przybyła na dożynki rolników, plantatorów, sadowników i pszczelarzy. W tym roku naszą gminę reprezentowała delegacja sołectwa Wola Szczygiełkowa z wieńcem dożynkowym przygotowanym przez Zespół Stowarzyszeniowy Wolanie spod Łysicy na czele  z Sekretarzem Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn panem Wojciechem Furmankiem. Delegacja wzięła udział w dożynkowej Mszy Świętej celebrowanej przez sandomierskiego księdza biskupa Edwarda Frankowskiego, aktywnie włączając się w składanie darów chleba i modlitwę wiernych.

Biskup sandomierski w swojej homilii serdecznie i z całą prawdą podziękował świętokrzyskim rolnikom za ich trud i poświęcenie, umiłowanie tej ziemi i tradycji oraz wierną bliskość z Bogiem na przestrzeni dziejów naszego narodu. Błogosławieństwo Relikwiami Krzyża Świętego i poświęcenie wieńców dożynkowych zakończyło uroczystości dożynkowe na Świętym Krzyżu.

Ta niecodzienna i podniosła uroczystość będąca spotkaniem włodarzy i delegacji z terenu gmin świętokrzyskich wniosła w serca zebranych głęboką zachętę do pracy i przezwyciężania własnych słabości oraz wszelkiego zła , które wkrada się w nasze życie. Święty Krzyż to dla nas mieszkańców Gór Świętokrzyskich szczególne miejsce, a uroczystość dożynkowa z udziałem delegacji gmin należących  do Związku Gmin Gór Świętokrzyskich potwierdza tę szczególną więź z Górą Świętego Krzyża.

Bożena Wyglądacz

Fot./ Archiwum prywatne

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA