Na Narodowe Czytanie w Gminie Bodzentyn w dniu 8 września, zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot Marta Janicka.

 

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Powieść, która składa się z trzech części Szklane domy, Nawłoć oraz Wiatr od wschodu, opowiada o życiu Cezarego Baryki reprezentanta młodego pokolenia, który urodził się i wychował w Baku i w młodym wieku przyjechał do odrodzonej po I wojnie światowej Polski. Tegoroczne wydarzenie odbywa się    w wyjątkowym roku 2018, roku w którym uroczyście obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Psarach Starej Wsi Aleksandra Biskup i Julia Lach oraz harcerze Kinga Jarosińska i Kacper Świderski. Po nich kolejno czytali: Bożena Pożoga, Marcin Sikorski, Marzanna Borek, Dariusz Skiba, Urszula Oettingen, Leszek Wnętrzak, Jadwiga Telka, Michał Rachtan, Anna Wójcik, Wojciech Kózka, Bożena Wyglądacz i Marta Janicka.

Z okazji VII edycji Narodowego Czytania wykonana została przez Kancelarię Prezydenta RP okolicznościowa pieczęć, która została przesłana do wszystkich urzędów i instytucji organizujących Narodowe Czytanie. Bodzentyn również otrzymał taką pieczęć. Uczestnicy spotkania mogli odcisnąć pamiątkowy stempel na przyniesionych przez siebie książkach Stefana Żeromskiego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w dniu 8 września 2018 r.

Dariusz Skiba - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn                                                                  

  Marta Janicka – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot w Bodzentynie

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA