W dniu 5 czerwca na Rynku Górnym w Bodzentynie, odbyło się uroczyste przekazanie niezbędnego do ratowania życia i zdrowia wyposażenia. Sprzętem obdarowane zostały trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszej gminy. W uroczystości uczestniczył Senator Krzysztof Słoń, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn – Dariusz Skiba, Komendant gminny Marek Białek, Prezesi oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Bodzentyna, Psar Starej Wsi oraz Wzdołu Rządowego.

  1. Ochotnicza Straż Pożarna w Bodzentynie została obdarowana w : Torbę ratownicza PSP R1 – „walizkowa”, kpl. z szynami Kramera i deską ortopedyczną – 1 szt. Zakupioną za kwotę 5470,01 zł brutto
  2. Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach Starej Wsi - Torba ratownicza OSP R1- zgodna z normą – 1szt.- za kwotę 980,00 zł brutto
  3. Ochotnicza Straża Pożarna we Wzdole Rządowym - Defibrylator : AED, funkcją interaktywnej pomocy w RKO, odporność na zawilgocenie min: IP54, żywotność baterii, tryb pediatryczny –1 szt. oraz Średni zestaw hydrauliczny: w skład zestawu wchodzą - pompa/agregat hydrauliczny, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, przewody hydrauliczne zasilające - 1 szt. za łączna kwotę 70 980,00 zł brutto.

Jak mówi Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba: - Na bezpieczeństwie mieszkańców nie można oszczędzać, dlatego staramy się możliwie jak najwięcej wspomagać finansowo naszych strażaków. Oprócz bieżących wydatków wynikających z ustawowego obowiązku finansowania straży pożarnych, pozyskujemy także zewnętrzne środki finansowe.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu I Priorytetu III B "Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom  oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem" Całość inwestycji wyniosła 77 600,00 PLN.

Wkład własny Gminy Bodzentyn wynosi 1% całości inwestycji.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA