Tak zgodnym chórem określili Miejsko–Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie pierwszoklasiści z Zespołu Szkół we Wzdole po uroczystym pasowaniu na czytelnika. W Tygodniu Bibliotek 2018 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami i szkolnymi bibliotekarzami zostali zaproszeni przez p. Dyrektor Martę Janicką na spotkanie z książką. Zaproszenie było nagrodą dla pierwszaków za wspaniałą znajomość wszystkich literek alfabetu i wytrwałą naukę pięknego samodzielnego czytania.

Po serdecznym powitaniu, p. Dyrektor zaprosiła uczniów i ich Panie do czytelni i wypożyczalni. Tutaj dzieci dowiedziały się o roli i przeznaczeniu tych pomieszczeń, zapoznały się z panującymi w nich zasadami. W czytelni największe wrażenie zrobił na pierwszakach „Księgozbiór dla najmłodszych”. Wśród baśni, legend, bajek i bajeczek dzieciaki były w swoim żywiole. Zachwytom nie było końca. Zaś w wypożyczalni uczniów zaskoczyła ogromna ilość książek i labirynt półek. Szybko uruchomiły swoją wyobraźnię i poczuły się w nim, jak w Krainie Fantazy. Z wypożyczalni pierwszoklasiści udali się w dalszą „podróż po bibliotece”. Pochylili czoło przy tablicy pamiątkowej poświęconej Patronce biblioteki – bibliotekarce i nauczycielce jęz. polskiego - p. Adeli Nawrot, zwiedzili okolicznościowe wystawy, obejrzeli największą i najpiękniej ilustrowaną książkę oraz dowiedzieli się jak szanować książki i dbać o nie. Przyrzekli, że zostaną wiernymi przyjaciółmi książek. Po tych miłych chwilach przyszedł czas na najważniejszy moment. Oczywiście pasowanie na czytelników biblioteki. Pani Dyrektor wielką księgą pasowała każdego pierwszaka na czytelnika. Duma, radość i spełnienie malowało się na buziach uczniów zarówno klasy 1a, jak i 1b. Dumne ze swoich wychowanków były także Panie wychowawczynie: p. Marysia i p. Teresa, które włożyły największy wysiłek w nauczenie dzieci niełatwej sztuki czytania. Za ten trud i propagowanie czytelnictwa uczniowie podziękowali im gromkimi brawami, a p. Dyrektor nagrodą książkową. Na pamiątkę uroczystych chwil pierwszaki otrzymały okolicznościowe dyplomy, nagrody książkowe i zakładki. Pani Dyrektor wraz ze swoimi pracownikami: p. Anią i p. Renatą przygotowały także miłą niespodziankę – słodki poczęstunek.

Z racji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek dzieci złożyły p. Dyrektor i p. Bibliotekarkom najpiękniejsze życzenia, a za cudowne chwile spędzone w Bibliotece Publicznej w Bodzentynie  podziękowały gromkim okrzykiem: - Biblioteka Publiczna w Bodzentynie jest SUPER i obiecały, że wkrótce tu wrócą.

/Biblioteka szkolna w Zespole Szkół we Wzdole

Fot. /Archiwum szkoły

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA