Zakończyły się prace związane z budową długo oczekiwanej drogi gminnej w miejscowości Grabowa. Dotychczas droga nie spełniała swojej funkcji, zmienne warunki atmosferyczne utrudniały ludziom dotarcie do domów a szkolny bus nie miał możliwości przejazdu. Mieszkańcy okolicy od wielu lat domagali się wybudowania nowej drogi.

- Jest to bardzo ważny odcinek, na który czekało wiele osób z miejscowości Grabowa, Święta Katarzyna, Wilków. To piękny trakt zarówno dla samochodów jak i dla rowerzystów. Teren spokojny, mało zurbanizowany. Wydaje mi się, że nowo powstała droga w przyszłości zachęci do budowy domostw. Na tę inwestycję czekali dość długo mieszkańcy, wiele, wiele lat, wydawało się to nie możliwe a jednak zostało zrealizowane – powiedział Burmistrz Dariusz Skiba.

Inwestycja zrealizowana jest w ramach projektu „ Przebudowa dróg gminnych w msc. Bodzentyn ( ul. Błotna i Podgórska), Śniadka Pierwsza, Kamieniec, Orzechówka, Wilków, ul. Łysogórska – Grabowa i Święta Katarzyna (ul. Spacerowa i Świętokrzyska)”. Projekt jest współfinansowana przez Unię Europejską w  ramach Program Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Dofinansowanie 63,63 % koszty kwalifikowalna.

- W imieniu swoim i mieszkańców, składam serdeczne podziękowania Burmistrzowi Dariuszowi Skibie za zaangażowanie w dążeniu do założonych celów, za zrozumienie i przychylność dla potrzeb naszej społeczności –powiedział Grzegorz Sobieraj Sołtys Świętej Katarzyny.

Inwestycja pozytywnie wpłynie na estetykę wsi jak również przyczyni się do poprawy życia mieszkańców a przede wszystkim umożliwi dojazd szkolnemu busowi oraz otworzy tereny pod budowę domów.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA