W wtorek 27 marca w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach z udziałem Wojewody Agaty Wojtyszek, Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn podpisał umowę o dofinansowanie na sprzęt ratujący ludzkie życie, a z którego każdego dnia korzystają Strażacy Ochotnicy. Umowa podpisana została w Ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Dzięki dofinansowaniu Burmistrz przeznaczy dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Bodzentyn na nowy sprzęt aż 76 824,00 zł. Zostanie zakupione nowoczesne wyposażenie, za pomocą którego strażacy skutecznie udzielą niezbędnej pomocy ofiarom. Nowe wyposażenie to m.in.: defibrylator, torba medyczna, torba ratownicza, aparaty powietrzne ODO (aparat przeznaczony do izolowania dróg oddechowych oraz ewakuacji osób z terenów zanieczyszczonych np. gazem, pyłem, parą), narzędzia typu Halligan (uniwersalne narzędzie ratownicze jedno z podstawowych narzędzi ratowniczych w każdej jednostce straży służące do tworzenia wejść ratowniczych i otworów wentylacyjnych) a także zestaw narzędzi hydraulicznych.

Posiadanie przez jednostki profesjonalnego sprzętu może znacząco podnieść jakość niesionej pomocy w sytuacji ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Autor: Barbara Rubinkiewicz

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA