W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy do upamiętnienia tego faktu poprzez posadzenie dębu pamięci. W Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn od 9 kwietnia będzie można otrzymać sadzonkę drzewka, jednocześnie określając jaką postać zasłużoną w walce o niepodległość będzie upamiętniać. Mogą to być postaci ogólnie znane, ale też ważne w dla historii regionu i lokalnej społeczności. Zostaną one również uwiecznione w specjalnie przygotowanej księdze pamiątkowej.

Przy każdym drzewku zostanie na specjalnej tabliczce podana krótka informacja o tej osobie. Sadzonki dębów w ilości 100 sztuk otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Łagów dzięki uprzejmości Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu za co serdecznie dziękujemy.

Po sadzonki mogą zgłaszać się stowarzyszenia, instytucje publiczne, szkoły, osoby fizyczne. W ten sposób stworzymy swoistą mapę pamięci zapisaną w krajobrazie kulturowym miasta i gminy.

Akcję sadzenia dębów rozpoczniemy 8 kwietnia podczas uroczystości w Bodzentynie: „Niech poniosą wieść o wolności”. W jej trakcie zostanie m.in. posadzonych pięć dębów upamiętniających Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Jana Piwnika „Ponurego”, Kazimierza Szermentowskiego.

Osoby zainteresowane otrzymaniem sadzonki proszone są o kontakt z sekretariatem Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA