20 marca br. odbyło się spotkanie autorskie oraz warsztaty scenariuszowe przeprowadzone przez Zbigniewa Masternaka. Organizatorem spotkania była Miejsko - Gminna Biblioteka Publicznej im. Adeli Nawrot w Bodzentynie.

Zbigniew Masternak – prozaik, dramaturg, reportażysta, autor scenariuszy filmowych, piłkarz. W latach 2006-2014 ukazały się takie książki jak: Chmurołap, Niech żyje wolność, Scyzoryk, Nędzole. Na podstawie trzech pierwszych powieści Andrzej Barański nakręcił film pt. Księstwo. Jego powieścią Nędzole zainteresował się Krzysztof Zanussi, który na jej podstawie zamierza nakręcić film. Autor był wielokrotnie nagradzany m.in. „za wybitne osiągnięcia literackie ze szczególnym uwzględnieniem cyklu Księstwo” otrzymał nagrodę im. Władysława Orkana. Książki Zbigniewa Masternaka przetłumaczono na wiele języków: wietnamski, mongolski, niemiecki, hiszpański, macedoński, rosyjski, ukraiński, białoruski.

Podczas spotkania autor w niezwykle interesujący sposób opowiadał o swoim życiu, książkach,  działalności twórczej, a także opowiedział kilka ciekawych anegdot związanych z jego pracą i zawodową działalnością. Zachęcał młodzież do rozwijania zainteresowań od najmłodszych lat. Mówił o tym, że każde doświadczenie może stać się w przyszłości sposobem na życie, tak jak stało się to w jego przypadku. Druga część spotkania poświęcona była scenariuszowi filmowemu. Młodzież, która uczestniczyła w zajęciach, miała za zadanie napisać w ciągu 40 minut krótki scenariusz do filmu, którego akcja toczy się na terenie gminy Bodzentyn. Podzieleni na grupy uczniowie przygotowali i odczytywali własne scenariusze. Stworzyli niesamowicie ciekawe historie, które autor skomentował i udzielił kilku wskazówek jak napisać dobry scenariusz.

W spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekę wzięli udział uczniowiez Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie wraz z nauczycielami.

/MGBP/

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA