XXXXI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) już za nami. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie 16 marca 2018 r. odbyły się eliminacje gminne, w których wzięło udział 36 uczniów. Trzy zwycięskie osoby będę reprezentowały naszą Gminę podczas eliminacji powiatowych.

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Popularyzuje znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, ale również organizacji ochrony przeciwpożarowej, a także historii pożarnictwa. Ponadto udział w OTWP, przybliża młodzieży realizację marzeń zostania strażakiem.

W tym roku dzieci i młodzież podzielona była na trzy grupy wiekowe:

I grupa – uczniowie klas I – VI szkół podstawowych,
II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz gimnazjum klasy II i III,
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Eliminacje gminne poprzedzone były eliminacjami szkolnymi. Zwycięscy minionego konkursu będą startować na etapie powiatowym, zaś ich zwycięzcy będą startować w eliminacjach wojewódzkich.

W tym roku w konkursie gminnym wzięło udział 36 uczestników ze wszystkich szkół z terenu Gminy Bodzentyn.

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba jest niezwykle dumny, iż młodzi ludzie z terenu gminy tak licznie biorą udział w konkursie. Podziękował opiekunom za zaangażowanie, przekazaną wiedzę swoim uczniom, a samym uczestnikom konkursu życzył samych trafnych odpowiedzi na teście.

Poziom wiedzy był niezwykle wyrównany w pierwszej i drugiej grupie wiekowej, o czym świadczyły dogrywki. Wśród uczestników konkursu w I grupie wiekowej konieczna była dogrywka dla wszystkich trzech miejsc. W drugiej grupie wiekowej niezbędne były aż dwie dogrywki, aby wyłonić zwycięzcę dla trzeciego miejsca.

Test główny zawierał 30 pytań. Za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymywało się 1 punkt. Pierwsza i druga dogrywka polegały na udzieleniu odpowiedzi po 10 pytań z zestawu przygotowanego dla starszej grupy wiekowej.

Ostatecznie do eliminacji powiatowych przeszły następujące osoby:

I grupa wiekowa – Alicja Sito (22 punkty oraz dogrywka 8 punktów na 10 możliwych)

II grupa – Kacper Furmańczyk (23 punkty)

III grupa – Filip Rzadkowski (14 punktów)

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu wspaniałych nagród rzeczowych Burmistrz złożył serdeczne podziękowania przedstawicielom komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach druhom mł. bryg. Piotrowi Witoniowi  i kpt. Sewerynowi Trepka oraz do druhom z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej Maciejowi Świderskiemu, prezesowi Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Bodzentynie i Markowi Białkowi, komendantowi MGZ OSP RP w Bodzentynie za sprawna organizację konkursu. Słowa podziękowania skierował również do jedynego sponsora głównych nagród Pana Sebastiana Pierzchały właściciela firmy INTB.

Zwycięzcy eliminacji gminnych spotkają się w finale powiatowym, który powinien zakończyć się do 15 kwietnia 2018 r. Już teraz trzymamy mocno kciuki za naszych liderów życząc im sukcesów!

W wyniku gminnych elimanacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Bodzentynie kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (klasy I-VI szkół podstawowych):

I miejsce – Alicja Sito (28 + 8 pkt) - dogrywka
II miejsce – Gabriela Milanowska (22 + 5) dogrywka
III miejsce – Wiktoria Kuropatwa (19 + 7 ) dogrywka

II grupa wiekowa (klasy VII-VII szkół podstawowych oraz klasy II i III gimnazjum):

I miejsce – Kacper Furmańczyk (23 pkt)
II miejsce – Konrad Domagała (20 pkt)
III miejsce – Nikola Nowak (19 + 6 + 6) dwie dogrywki

III grupa wiekowa (Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie):

I miejsce – Filip Rzadkowski (14 pkt)
II miejsce – Kacper Zygadlewicz (12 pkt)

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA