Wszystkie najważniejsze informacje z terenu Gminy Bodzentyn w jednym miejscu. Od 28 lutego na terenie samorządu funkcjonuje aplikacja "BLISKO" – mobilne narzędzie przekazujące mieszkańcom porcję najświeższych wydarzeń.

Od środy mieszkańcy Gminy Bodzentyn mogą jeszcze szybciej za pomocą nowoczesnej aplikacji „Blisko” zapoznać się z najważniejszymi informacjami z terenu samorządu. Nowoczesna aplikacja, którą bezpłatnie można ściągnąć na swoje urządzenie mobilne, z pewnością pozwoli mieszkańcom na szybsze pozyskiwanie informacji, które ich dotyczą.

Wśród wiadomości przekazywanych za pośrednictwem aplikacji są: ostrzeżenia o zagrożeniach, informacje o awariach, pogodzie, aktualności, a także dane o jakości powietrza: to idealny sposób, aby mieszkańcy jak najszybciej mogli się dowiedzieć o planowanych pracach konserwacyjnych, chwilowych przerwach w dostawie prądu, czy wody – twierdzi Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba.

Aplikacja posiada także dodatkowy system alarmowy Child Alert, gdzie znaleźć można fotografie i szczegółowe informacje wraz z dokładnym opisem zaginionych dzieci. System służy szybszemu
i bardziej efektywnemu poszukiwaniu zaginionych osób: to lepszy sposób niż standardowe postępowanie. W takich przypadkach liczy się szybkość i jak największa liczba osób, która posiada wiarygodne szczegóły dotyczące zaginionej osoby – mówi Wojciech Furmanek, Sekretarz UMiG w Bodzentynie.

Obsługa aplikacji jest niewiarygodnie prosta, wystarczy pobrać darmową aplikację, wpisać nadawcę, od którego chcemy dostawać powiadomienia, wybrać stację pomiarową, z której pojawi się odczyt jakości powietrza – i już możemy cieszyć się z łatwego dostępu do najważniejszych wydarzeń i informacji z terenu MiG Bodzentyn.

Aplikacja jest rozszerzeniem istniejącego już wcześniej w Gminie Bodzentyn systemu SISMS, dzięki któremu, samorząd przekazuje na bieżąco najważniejsze informacje za pośrednictwem wiadomości SMS.

Warto dodać, że aplikacja "BLISKO" jest uzupełnienien wcześniej funkcjonującego systemu SISMS. Obecnie działają oba systemy.

Poniżej znajduje się link do filmiku instruktażowego:

https://www.youtube.com/watch?v=HmVObuRb1_0

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA